26

Tuesday, May

Nanoguard a szampon polska - cena anty dht

Przepukliny okołoprzełykowe
 /  / Przepukliny okołoprzełykowe
Przepukliny okołoprzełykowe

Przepukliny okołoprzełykowe

Przepukliny okołoprzełykowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zależnie od rozmiarów przepukliny wślizgowe dzielą się na przepukliny: 1) z przemieszczeniem mniej niż 1/3 żołądka do klatki piersiowej, 2) z przemieszczeniem więcej niż ł/3 żołądka do klatki piersiowej,

-3) z przemieszczeniem prawie całkowitym żołądka do klatki piersiowej i jego odwróceniem. Waterston przedstawił 12 postaci przepuklin wślizgowych, spośród których najczęściej obserwował przepukliny małe, przemijające, nadprzeponowe przemieszczenie wpustu.

Przepukliny okołoprzełykowe. Cechą charakterystyczną przepukliny okołoprze- łykowej jest przemieszczenie dna żołądka i większej części żołądka do tylnego śród- piersia. Trzon żołądka może ulec zrotowaniu, leżąc do przodu w stosunku do dystal- nego odcinka przełyku. Połączenie żołądkowo-przełykowe znajduje się poniżej przepony. Przepuklinę okołoprzełykową od przepukliny wślizgowej różni obecność częściowego worka otaczającego przemieszczone narządy. Otrzewna pokrywająca dolną powierzchnię przepony jest zagięta w stronę przednio-górnej części żołądka, do której przylega. Część tylno-górna żołądka nie jest pokryta otrzewną. Przemieszczony żołądek może ulec wgłobieniu albo nadmiernemu skręceniu.

About the author:

Related posts