26

Tuesday, May

Nanoguard a szampon polska - cena anty dht

Postępowanie zachowawcze
 /  / Postępowanie zachowawcze
Postępowanie zachowawcze

Postępowanie zachowawcze

Postępowanie zachowawcze
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Leczenie. Postępowanie zachowawcze. Wskazaniem do leczenia zachowawczego są duże przepukliny pępowinowe, o wymiarach wrót przekraczających 5 cm średnicy, pokryte nie uszkodzonym workiem owodniowym. Decyzję takiego postępowania można podjąć u noworodków w bardzo złym stanie, obciążonych innymi wadami, u dzieci z masą ciała poniżej 2000-2500 g, ale u których nie stwierdza się objawów niedrożności przewodu pokarmowego.

Zasadą leczenia zachowawczego jest stosowanie odkażających opatrunków na pokrywę owodniową. Nawiązując do metody Ahlfelda z 1899 r., który stosował alkohol i skręcał pępowinę, doprowadzając stopniowo do przemieszczenia zawartości przepukliny do brzucha, zaleca się obecnie wywieranie nieznacznego ucisku na guz za pomocą elastycznej opaski. Po paru tygodniach, a nawet miesiącach, powierzchnia guza pokrywa się naskórkiem. Przepuklina pępowinowa przekształca się w przepuklinę okolicy pępkowej, pokrytą ścieńczałą skórą.

Środkami odkażającymi obecnie stosowanymi są: 0,25% Argentum nitricum, 5% alkoholowy roztwór chlorhelcsydyny (preparat Hibitane), a potem solcoseryl: żel i krem.

About the author:

Related posts