05

Friday, June

Nanoguard a szampon polska - cena anty dht

Po operacji
 /  / Po operacji
Po operacji

Po operacji

Po operacji
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W świetle rany uwidacznia się mięsień dźwigacz jądra. Należy go krzyżowo rozwarstwić nożyczkami. Umożliwi to wydobycie elementów powrózka nasiennego. Po zidentyfikowaniu worka przepuklinowego trzeba naciąć osłonki łącznotkankowe i oddzielić naczynia krwionośne i nasieniowód od worka. Worek przepukliny jest utworzony przez nie zarośnięty wyrostek pochwowy otrzewnej. Ująwszy go pincetą na szczycie otwiera się nożem. Sprawdza się zawartość worka i potwierdziwszy w głębi jamy otrzewnej obecność trzew oddziela obwodową część nożyczkami. W przypadku obecności w świetle worka wyrostka robaczkowego poleca się jego usunięcie. W przypadku przepukliny Littrego usuwa się uchyłek Meckela. Przejrzyste niezawodne wyizolowanie i zabezpieczenie worka przepukliny, oszczędzenie delikatnego nasieniowodu i naczyń krwionośnych zapobiega zanikowi gonady i sprzyja uzyskaniu pomyślnych wyników. Worek prze-pukliny należy podkłuć i podwiązać nicią strunową 3-0. Swobodnie puszczony worek cofa się w okolicę ujścia wewnętrznego kanału pachwinowego.

Przyjęto wykonywać rekonstrukcję kanału, łącząc pojedynczymi szwami jedwabnymi więzadło pachwinowe z mięśniem skośnym wewnętrznym, który łagodnie zamyka kanał pachwinowy od przodu i od góry. Następnie rozcięgno mięśnia skośnego zeszywa się szwem ciągłym, strunowym 3-0 lub 4-0. Powięź podskórną (Skarpy) zeszywa się pojedynczymi szwami strunowymi. Kilka szwów pojedynczych zbliża tkankę podskórną tak, aby węzeł znalazł się w głębszej warstwie. Skórę zeszywa się pojedynczymi szwami jednorodnymi, monofilowymi, starając się nie dociągnąć węzełków, aby nie spowodować martwicy i tworzenia się przerosłej blizny w obrębie szwów. Niektórzy chirurdzy zakładają szew ciągły, śródskórny. Opatrunek gazowy kończy zabieg. Podobnie wykonują operację Gross i Fergusson. U najmłodszych dzieci, według Czernego, nie wzmacnia się kanału. Zabieg polega jedynie na odprowadzeniu wypreparowanego i podwiązanego worka przepuklinowego do jamy otrzewnej. Po tego typu operacjach zdarzają się nawroty.

Po operacji trzeba sprawdzić, czy jądro jest w mosznie. U chłopców zaleca się w razie potrzeby odklejenie napletka za pomocą tępej, metalowej sondy. Szwy trzeba zdjąć 7 dnia po operacji. Zwraca się uwagę na to, aby niemowlę do tego czasu nie miało wkładanych pieluch między krocze.

About the author:

Related posts