26

Tuesday, May

Nanoguard a szampon polska - cena anty dht

Bóle migrenowe
 /  / Bóle migrenowe
Bóle migrenowe

Bóle migrenowe

Bóle migrenowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bóle migrenowe
Bóle migrenowe , to nie tylko przypadłość pań ale i panów.Jest schorzeniem które ma charakter nawrotowy,ataki mogą trwać parę godzin ale również mogą utrzymywać się parę dni.

Nie kiedy występuje też migrena alergiczna ma to związek z produktami które spożywamy.Do alergenów wywołujących migrenę należą śledzie,musztarda,zupki instant (szczególnie chińskie zupki),czekolada,wędzone mięso.Osoby podatne na na tą przypadłość powinny spożywać 4-5 małych posiłków w ciągu dnia.

Objawy schorzenia: To najczęściej ból głowy przeważnie ograniczony do jednej strony głowy. Bóle takie zaczynają się najczęściej w godzinach porannych nasilając się z godziny na godzinę.

Charakteryzuje się pulsowaniem i narastaniem bólu oraz towarzyszą mu typowe dolegliwości:nudności i wymioty nadwrażliwość na światło oraz zapachy.W ciężkich przypadkach dochodzi nie kiedy do zaburzeń widzenia,słyszenia oraz mrowienia rąk i nóg.

Na migrenę zapadają najczęściej mieszkańcy krajów uprzemysłowionych,w wyniku tego jakość życia znacznie się pogarsza.W czasie ataku zakłócone zostaje życie rodzinne,osoba borykająca się z tym schorzeniem wymaga spokoju i ciszy oraz zrozumienia problemu przez resztę rodzinny.

schorzenie również nie korzystnie wpływają na życie zawodowe ograniczając sprawność oraz wydajność.

Przyczyna tego schorzenia nie jest do końca poznana a w szczególności dlaczego więcej pań na nią choruje.Snuje się hipotezy że przyczyną występowania tego schorzenia są związki z żeńskimi hormonami płciowymi w szczególności z estrogenami.Ciekawostką jest że po okresie menopauzy u wielu kobiet migrena występują rzadziej a nie kiedy zanika.

Schorzenie jakim jest migrena może wywoływać wrodzona skłonność zaburzenia przekażników mózgu w wyniku tego dochodzi do zwężenia tętnic.

Bóle migrenowe głowy przebiegają w trzech fazach.W pierwszej fazie napadu dochodzi do zwężenia tętnic,w drugiej fazie tętnice rozszerzają się w wyniku czego napływa do nich w sposób pulsacyjny krew i jest to przyczyną bólu.W trzeciej fazie dochodzi do obrzęku ścian tętnic,co doprowadza do ucisku nerwów w wyniku tego występuje długotrwały ból.

Przyczyną wywołującą częste bóle głowy może być alkohol a w szczególności czerwone wino,głównym czynnikiem są barwniki flawonoidy występujące w czerwonym winogronie.

Ważnym czynnikiem wywołującym ból migrenowy jest stres,zmiana pogody,czy też brak obciążenia zawodowego w weekend (migrena weekendowa)

Jak leczyć.Domowymi sposobami które pomagają są:

1.Mocna kawa z sokiem z połowy cytryny do tego sucha bułka lub kawałek ciasta dodatkowo worek z lodem położony na czole(osobiście wypróbowałem).

2.Trening autogenny Schultza wykonany w ciemnym ,spokojnym pomieszczeniu.

3.Kąpiel lecznicza w skład której wchodzą zioła
1.Pokrzywa 50 gr
2.Chmiel 20 gr
3.Jesion(liście)20 gr
4.Stokrotka 10 gr
Zioła zaparzyć w dwóch trzech litrach wody,przecedzić i wlać do wanny temperatura wody 37-38 C czas kąpieli około 15 minut1-2 razy w tygodniu.

About the author:

Related posts